TylerNorton12 TylerNorton12
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

if one tulip one daisy and two mums cost $4.20 and 2 daisies one tulip and one mum costs $3.80 and two tulips and two mums cost $4.80 how much does one tulip 3 daisies and two mums cost?

Respuesta :

beingteenowfmao
beingteenowfmao beingteenowfmao
  • 01-02-2020

Answer:

$5.60

Step-by-step explanation:

Ver imagen beingteenowfmao
Answer Link

Otras preguntas

A tourist being chased by an angry bear is running in a straight line toward his car at a speed of 4.00 m/s. The car is a distance d away. The bear is 37.2 m
What equation in slope intercept form represents the line that passes through the two points 2,5 (9,2
Evaluate 14.3 + 8.2 x 30
-3/4 (-4) please provide answer and how to solve it
Write an equation yo model each situation then solve ! A stack of 12 bricks is 27 in. High. What is the height of each brick
what is the outlet of a river called
Write an equation to model each situation thee solve ! The tallest player on the basketball team is 77 3/4 in. Tall. This is 9 1/2 in. Taller than the shortes
What is determined by motion and the spacing of particles?
If five notebooks cost $5.25, how much will three notebooks cost?
22/100 in simplest form?