sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

What does the article “Absolute Zero” tell us about what temperature really means?
Can anybody help me with this question i really need help on
NEED THIS QUESTION ANSWERED QUICKLY AND SERIOUSLY As a good citizen should, Mary votes in every election that she can. She votes for her representative to the
Which one 1,2,3,4…………………
help me pls i will give cheerios if you help
In the orthonormal system (O; i⃗,j⃗) below, consider point A(3, −1), vector v⃗(2,1), and straight line (d). Let (d’) be the line of equation y = −2x + 5. 1. Sho
Need the answer been stuck on this
Aunt Harriet never meant to say any of this when Elizabeth Ann could hear, but the little girl’s ears were as sharp as little girls’ ears always are, and long b
Pythagorean Theorem: a^2 + b^2 = c^2Question 6 options:No. Since 7^2+9^2≠11^2, the triangle cannot be a right triangle.Yes. Since 7^2+9^2=11^2, the triangle mus
it is possible that the acceleration and velocity are perpendicular to each other? explain with example​