abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the kf of ag(nh3)2 from ag (aq) e- ⇋ ag(s) e0= 0. 81 v ag(nh3)2 (aq) e- ⇋ ag(s) 2nh3(aq) e0= 0. 39 v enter number as e notation (e. g. 2. 34e6 or 4. 5
What happens when you sharpen colored pencils too many times and you get a welt on your finger
Jurors’ power to disregard the law and the judge’s instructions when they conflict with their personal conceptions of justice is called?
Cognitive psychology differs from behaviorism because cognitive psychologists?
The critical path is the sequence of activities that determine the latest date by which the project can be evaluated. a. true b. false
What is a hypothesis? A. A random guess B. An educated prediction based on knowledge C. A theory D. A way for scientists to make up lies
I really need your help ASAP!
In a titration experiment, 31. 4 ml of 1. 120 m hcooh is neutralized by 16. 3 ml of ba(oh)2. what is the concentration of the ba(oh)2 solution?
The workers at an automobile manufacturing plant would be considered to be a form of _____ capital
A(n) _____ is a program that provides counseling and other help to employees having emotional, physical, or other personal problems