becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Which principal part of the verb best completes this sentence? They have __________ to serve sandwiches at the local coffee shop. A. began B. begins C. begin D.
What was one goal of the repeal of Prohibition?
The 1920s have been characterized as a decade of economic, social, and cultural change. Analyze the extent to which the First World War and consumerism affected
What does sectionalism mean in social studies?
AP US History question: The ability and the willingness the Framers had for compromise was reflected in the creation of a constitution that successfully address
What is the equation for a quadratic equation?
18.2 18.45 18.6 18.76 I needed to order them smallest to largest did I do it right?
How do you use area on funny looking shape
a normal window is constructed by adjoining a semicircle to the top of an ordinary rectangular window, (see figure ) The perimeter of the window is 12 feet. wh
Which of the following is not a result of heavy use of irrigation water? A. Leaching of nutrients B. Increase in salt concentration of the soil C. Increase in s