hardemonwendell hardemonwendell
  • 01-12-2019
  • Mathematics
contestada

3. Sherri bought a package of pens that contained 15 pens. How many packages should she
buy if she needs 240 pens?​

Respuesta :

spark10 spark10
  • 01-12-2019

Answer:

16 packages

Step-by-step explanation:

240 / 15 = 16 packs

Answer Link

Otras preguntas

Which Of the following represnt the range of the function y=-1/2(x+10)^2+14? 1) y>=-5 2)y>=10 3) y<=7 4) y<=14, Explain plz
who are called as executive define two types of Executive​
Rudolph ate 30 pounds of reindeer food in 3 hours. How many pounds did he eat each hour?
I costs $36 for 4 movie tickets, What is Ovie tickets, What is the unit price of each ticket I
Find the length of side BC. Give your answer to 1 decimal place.
what is the water cycle​
Which of the following is the best description for this pair of angles? (Full question above)
Plssssssssssssssssssss Answer this is Major?This activity will help you meet these educational goals:You will create a quadratic function to model the area of a
WILL GIVE BRAINLYIST HELPPPPP PLEASE Which is the second stage of mitosis? Anaphase Interphase Metaphase Telophase
which of the following number sets does 82 squares belong in? 1,2,3 and 4 1 and 3 1 and 2 2, 3, and 4