zay7865 zay7865
  • 04-10-2019
  • Mathematics
contestada

Kim sales necklaces to earn extra money. She charges $10 per necklace for material and $2.75 per hour to make unique gills. How much would lwo necklaces cost together it one takes her an hour to make and the other three hours to make

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 04-10-2019

Answer:

31.00

Step-by-step explanation:

10+2.75=12.75

10+2.75*3=18.25

Answer Link

Otras preguntas

Which issue did not cause disagreement among the delegates to the Constitutional Convention? A. how to make representation fair for both small and large states
how was the Neolithic period different from the Paleolithic period?
six friends share 2 pizzas equally how much of a pizza does each friend get
In 1713 how much of North America was an Independent country?
Freddy is searching for a shirt and discovers that he has 12 shirts for every 6 pair of jeans.If he has 18 shirts, how many pairs of jeans does he have?
What is the next odd number after 9999?
Identify the basic structure of a chemical equation?
the action of insulin on sugar levels in the blood helps to
is 75/100 less, more than, or equal to 8/10
The perimeter of a rectangular garden is 338 feet. If the length of the garden is 96 feet, what is its width?