brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

-6+4x= -9 solve the following equation
Article “The importance of family game nights” by katarzyna radza
A firm has net income of $51,400, depreciation of $32,000 and taxes of $23,000. What is the firm's operating cash flow?
Which exponential function has an initial value of 2? O f(x)=2(3x) O f(x)=3(2) x -2 f(x) 118 1
23. A candidate who gets 36% marks in an examination fails by 24 marks but another candidate, who gets 43% marks, gets 18 more marks than the minimum pass marks
Joe has a weight of 1012 N (about 223 lb) when he is standing on the surface of the Earth. (a) What would his weight (the gravitational force due to the Earth)
how many 1 cm cubes are there in 100 cm cubes volume?​
Find the quotient and the remainder
The recipe makes 12 miffins. You need 36.
4. 4A. Which net can be folded to make a cube? Select all that apply. D. A. B. 48. The surface area of the cube is 24 square feet. What is the length, in feet,