gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Under what condition could a person have a lot of wealth but little income? O A. If the person has more money than property B. If the person has an income that
What do you call the break in the bone that can occur from either a quick, one-time injury or from repeated stress to the bone overtime?. A.Fracture B.Sprain C.
Is MHA manga inappropriate ? I'm wanting to use it for my book essay and I'm not sure if its considered inappropriate or not. I've read it before I'm just like
Ustedes siguen las instrucciones del profesor. (él) Tú le pides un favor a tu hermana. (yo) Ellos vuelven a la escuela el lunes. (ella) Ella consigue libros en
Which expression represents "the sum of w and 4"? A) 4w B) W-4 C) W +4. D) w 4 F) 4-W
Please quickly help!! I will Mark brainliest, What is the inverse of the function f(x) = x +3? Thank you!
The White War Answer
Help mePlease do all​
a small amount by which the regular price of a service is increased to express appreciation for the service
________ is a state of equilibrium, in which biological conditions (such as body temperature) are maintained at optimal levels.