TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

what is deductive reading
The coefficient of 8 • 2N is
How did the Resistance help the Anne frank family
Which method is the most effective for measuring hydration status before and after exercise?
A bond has a par value of $1,000, a market price of $300, and a 9% coupon rate. It will mature in 5 years. What is the current yield of the bond?.
Which statement accurately summarizes the impact of the Miranda v. Arizona decision? * 5 points It incorporated the right to legal counsel, as protected under t
suppose you are using a=.01 to test the claim than mu is greater than or equal to 32 using a p-value. you are given the sample statistics n=40 , x bar =33.8 and
The total number of africans forcibly brought to all of the americas as slaves is estimated to have been as many as?
HELP ME THIS IS DUE IN 2 HOURS
Uber’s expansion on the innovation front requires strategic planning by senior management. Once this planning has been completed, middle management would be res