citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Most psychologists believe that the term ________ is the most important aspect of the definition of psychology
A rectangular soccer field is twice as long as it is wide. If the perimeter of a soccer field is 300 yards, what are the fields's dimensions?
in what ways, would underdstanding the body positions, directions, and planes assist you with tasks related to the integumentary, skeletal/muscular, and digesti
I flip a fair coin four times what is the probability that i get more heads than tails
The nurse practitioner is examining the lymphatic system of a healthy 3-year-old child. which
There 430 people in wave pool. Write an inequality that represents how many more people p can enter the pool.
Which health factor is outside your individual control? using proper safety equipment such as helmets having a safe or clean living environment having a support
Describe the epiphany that orwell experiences in the course of the event that he writes about - what is the real nature of imperialism
Explain what is meant by the following and illustrate an example
Why do enzymes generally only bind to one type of substrate?