RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

How does the Utah Valley University production of The Tempest show a difference between Ariel and Caliban?
HELP PLEASE AND THANK YOU!!!!! Which type of communication encourages children to speak to their parents without fear? _______communication encourages children
In the case files section, four people pay a different price for the same digital music player. Why do the prices they paid differ? Explain the factors that aff
What is the scale factor of ABC to XYZ?
This question refers to the section “Odysseus and Penelope”: _____ compares something the audience cannot have seen or experienced to something ordinary that th
why did the soviet leaders want Britain and united states to invade france
Determine height of the house
discuss the nature of corruption
is x-8 a factor of the function f(x)=-2x^3+17x^2-64?
because ideas about evolution by natural selection have never been proven false what term can be used to describe evolution by natural seletion