trejohnson01 trejohnson01
  • 03-09-2019
  • Mathematics
contestada

Write a function rule that gives the total cost do) of p pounds of sugar if each pound costs $0.42.

Respuesta :

basketballgamer24680
basketballgamer24680 basketballgamer24680
  • 04-09-2019

Answer:

$0.42p

Step-by-step explanation:

$0.42 times p (however many pounds)= the cost of the sugar

Answer Link

Otras preguntas

What is intelligence? I am looking for well-thought-out responses.
Are fitness evaluation’s design for certain groups of people
What is a debit card most like?
The beginning inventory at Midnight Supplies and data on purchases and sales for a three-month period ending March 31 are as follows: Date Transaction Number of
what do you mean by is economics
If (4 to the power of 2)p = 4 to the power of 14, what is the value of p?
If ABC= AMNO and AMNO= APQR, then ABC= APQR by the transitive property 8 E A N 0 O P R A. True B. False
help asap thank youu
*Will give brainliest* A ladder, leaning against a wall, makes an angle of 20° with the ground. The foot of the ladder is 3 m from the wall. How long is the lad
solve the quadratic equation (2x-3)^2 = 6(3-2x)