Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Hola pordrian ayudarme con esto: Resuelve las ecuaciones aplicando la fórmula general a) 2xsobre2-7×+3=0 Hace mucho que ni hacia este tipo de problemas y por es
Samira and Sonia each have a bag containing 20 sweets. In each bag, there are 5 red, 6 green and 9 yellow sweets. (a) (b) Samira chooses one sweet at random fro
What social change did the American Revolution bring about regarding gender roles?
Why I Like Chocolate (1) There are many reasons why I like chocolate. (2) The first reason is that it tastes amazing. (3) Many people all over the world love ch
For everyone stuck on the question “voy a almorzar y mi prima va a pagar el almuerzo. Despues nos vamos de viaje.” And only see wrong answers, The answer is : t
today is the first day of school. The parents are excited but their children​
Can anyone help me with this
Given the function g(x) = x^2 + 5x + 14, determine the average rate of change of the function over the interval 1 < x < 7.
Fire-breathing dragon A man is trapped in a room. The room has only two possible exits: two doors. Through the first door there is a room constructed from magni
shopkeeper gains rs540by selling some fruit but loses rs 612 by selling some vegetables. find the profit or loss ​