719729
719729 719729
  • 01-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

Sympathetic
Sympathetic Sympathetic
  • 01-04-2019

Answer:

The answer is Parson's Market.

Step-by-step explanation:

First you want to find out how much one pound costs.

For Parson's you take 11.34 and divide it by 6.

11.34 / 6 = 1.89

Then you take how many pounds you are trying to get (7) and multiply it by the price per pound (1.89)

7  * 1.89 = 13.23

Answer Link

Otras preguntas

I need help ASAP! Please! 20 points!
PLEASE HELP!!!!! #1 and #3 WILL GET 20 POINTS AND PUT AS BRAINLY
help with I and II please!!! due tomorrow!!!!!!
If aₙ = 3(3)ⁿ⁻¹ , what is S₃? 12 27 9 39
Which of these are factors of 121? A. 7 B. 3 C. 9 D. 11 E. 10
The surface area of a rectangular prism is 250 cm 2. If its height is 10 centimeters, and its width is 5 centimeters, what is its volume? 500 cm 3 250 cm 3 200
Why was farming difficult in ancient Greece? A) The land was desert-like and it never rained. B) There were no farmers in ancient Greece. C) There were many mou
Write the fractions as mixed number. Answers please for each
describe at least one evidence for evolution that scientists use to show common ancestry among organisms
What do we call temperature changes caused by changes in air pressure