juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An older person deciding to participate in the Title III Programs or the Congregate Meal Program needs to meet the eligibility criteria before she/he can partic
The TV weather forecaster announces that one location has a 75% chance of sleet tomorrow and a 5% chance of snow. What is the probability that it will sleet or
Who denied the colonists basic rights according to the declaration
What is the domain of the following relation?{(5,0),(-8,9),(4,-7),(7,-8)
Help me answer this, thank you
A store purchased an emerald pendant and marked it up 100% from the original cost of $465. A week later, the store placed the emerald pendant on sale for 20% of
101) Nicole was 16 years old twelve years ago. How old is she now? help asap please!!!
The primary healthcare provider has prescribed fluticasone nasal spray for a client with sinusitis. Which of these instructions regarding the use of the spray a
can someone define Newton's 1st 2nd and 3rd law​
The picture shows a prominent feature in the mountains region. What is this important tourist attraction in North Carolina known as? Pisgah National Forest the