zainabnagi345
zainabnagi345 zainabnagi345
  • 03-03-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Roshan will buy 12.5lbs of beef . the price for the first 3 pounds are 4.99 . after that, the price is 4.49per pound how much will he pay?

Respuesta :

gemsgianni32ozyp55
gemsgianni32ozyp55 gemsgianni32ozyp55
  • 08-03-2019

Answer:

2.7 is the answer

Answer Link

Otras preguntas

IM TIMED HALP!!! Relationship A and Relationship B show the change in the temperature for a pot of water on the stove. Relationship B has a greater rate than Re
The material cost per equivalent unit using the weighted average costing method is calculated as a.total material costs to account for divided by equivalent uni
[tex](v+6)^{2}=2v^{2}+14v+12[/tex]
The elements beryllium, calcium, and strontium are all in group 2. What is the correct relationship of these elements regarding their ionization energy?
Species that compete for the same resources often switch to either use different resources or find ways to reduce competition. Why is this often true
Please help very appreciated
What portion of the US population was under the age of 18 in 2010? The largest segment of the population in 2010 was . Which trend does this table help illustra
what is the time taken by moving body with acceleration 0.1m/s2 if the initial or finak velocities are 20m/s and 30m/s respectively?​
What were the origins of slavery ​
On her first day on the job in the fast food restaurant, Kayla's supervisor spent considerable time with her, explaining procedures and making sure that she kne