alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

They indicate a channel, he said, "where there's none; giant rocks with razor edges crouch like a sea monster with wide-open jaws. They can crush a ship as easi
The numbers Of students in the four sixth-grade classes at Northside School are 26,19,,34,and 21.Use the properties to find the total number of Students in the
Which ordered pair is a solution to the equation 2x - 4y = 18? (-1, 4) (0, 4) (9, 2) (11, 1)
Is 1.61 kilometers a foot
Suppose the leftmost digits of two numbers are 8 and 3. Can you tell which number is greater? Explain.
How do you find the square root of something?
write 6/18 as a repeating decimal
a car that originally cost $24,000 is marked down by twenty percent.how much will it now cost to buy the car? please tell me how you got the answer. thanks!
8.08, 8.081, 8.09, 8.008 in increasing order
All the knowledge and values shared by a society are a part of its _____.