amw4 amw4
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

I need help with this question.

I need help with this question class=

Respuesta :

indialocklear indialocklear
  • 04-01-2019

Answer:

4(3y-3.5)

Please if I am wrong feel free to correct me anyone.

Step-by-step explanation:

You just add like terms and that is anything with the same variable. In this case that would be 1.75y and 1.25y . 1.75y+1.25y=3y


Answer Link

Otras preguntas

sam used 6 loaves of elf bread on an 8 day hiking trip. he wants to know how many loaves of elf bread (b) he should pack for a 12 day hiking trip if he eats the
Read the following paragraph from "Five hours to Simla" The baby let drop its narcotic rubber teat, delighted. Its eyes grew big and shone at all it saw flower
What north American resources were important to the Spanish, the French, and the english?
Sarah bought a 24-ounce can of tomato sauce for $8.40 what is the unit price per ounce?
If a person editing your paper is circling repetitive words, he/she is focusing on: a. overall structure. b. sentences. c. word choice. d. paragraphs.
4 students share 3/4 of a pizza. how much of the pizza does each student get
what is the distance between -2 and -8 on a number line
Everything about heart disease
Yo __________ en la casa
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? Is that __________ in line at the cash register? A. her; subject B. she; subject C. her; p