jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help with this !!!
In 20 words or fewer, explain why you think Bantu peoples never formed a unified state despite having language and cultural similarities.
number line shows the solution to: -11x - 14 < 8?
PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Body Works sells hand cream at $15.50 a container. A month later, they marked down the hand cream 45% in order to get rid of the inventory. What is the new sell
2ab-c+3 when a=-4,b=6, and c=-5
Example 10. If x = 1+ √2, then find the value of (x-1/x)^3 -
what is socio religious reform?​
-3 3/4 divided by 2 1/2
How can financial literacy affect the bargaining skills