hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

A box contains bags of crisps. Each bag of crisps weighs 25 grams. Altogether, the bags of crisps inside the box weigh 1 kilogram. How many bags of crisps are i
Determine the half-life of potassium if in 3460 years a 200 g sample decayed into 25 g
In what respect does an atom of magnesium differ from a magnesium ion (Mg^{2+})? (A)The ion has a more stable electronic arrangement than the atom. (B)The pos
what does the agora tell us about the culture of athens?
Genetic crosses Question:A brown coat is dominant to a white coat in cattle.  A farmer has a brown bull.  How would you determine whether the bull is a heteroz
Explain why the current is reduced as electrons move through a conductor.
how to write an equation and solve it for the followingOne fifth of the employees of Delta Industries, Inc., work in the Sotheastern region. If the company empl
What is a tonal collage? We learnt it in school BUT  I can't remember.
copy this figure onto grid paper. draw line to divide the figure into 4 congruent polygons. how do you know the ploygons are congruent
If x^5y^4z^2 <0 , which of the following must be true? I xy <0 II yz <0 III xz <0