garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Copper was the first metal to be produced from its ore because it is the easiest to smelt, that is, to refine by heating in the presence of carbon. The ore was
2 things that can cause power output to decrease
The men in the picture shown are gathering in their opposition to the ratification of what amendment? A) 1st Amendment B) 10th Amendment C) 19th Amendment D
Lincoln says that in 1863 the United States was fighting for independence taking part in a civil war creating a new nation
What is 3/5 as a decimal?
pleasee explainnnn #23 ​
Which of the following was one effect of European colonization in Mesoamerica? A. New cultures were created as the colonists intermarried with native population
Evaluate the expression for a=-2 and b=7
2d animation (WILL MARK BRAINLYIST MUST ANSWER ALL) 1. Which of the following animation types is keyframe animation LEAST suited for? (1 point) walking run
zaproszenie na spektakl Felix Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.