monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
Please need help with this
Your favorite teen celebrity tweets a message asking fans to vote for a particular presidential candidate. This social media red flag is known as pomposity i
bolsa calls to tell Billy Jo that ____ is coming to see him
OUCH! You get a paper cut! The cut is a stimulus that acts upon your system. Your body sends a response for your clotting factors to be released so that you don
find the product of 2 and (3.7 × 10^-4)
A deficiency of vitamin d in adults can result in what?
Consider the two dot plots below. Which of the following statements is true? A. The interquartile range of dot plot B is greater than the interquartile range of
What is equivalent to (81m^6)^1/2
Read the excerpt from "As Good as Gold." Meanwhile, Sam tried to ignore his brother’s fuss. He glanced over at the dog working on what would have been a week's
Hamill finds the measure of x to be 90. He justified his work by writing “ all exterior angles of a polygon are found by 360/n. Which of the following statement