grannypapp6owxr8k grannypapp6owxr8k
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Marissa bought 12.8 pounds of potatoes at $1.35 per pound. How much did Marissa spend for the potatoes? Explain

Respuesta :

Madhatter101
Madhatter101 Madhatter101
  • 05-10-2018

12.8 * 1.35 =17.28

Therefore Marissa spent $17.28 on potatoes.

Answer Link

Otras preguntas

Where in a data table should units of measurement be shown? A. in a separate column after the column of data values B. in parentheses, in the title of the table
What skills enabled Galileo to interpret the results of his experiments
what is a single event or a single theme that defines my character and or aspirations
A basket contains 14 white eggs, 15 brown eggs, and 11 lemons. Taylor is in a hurry to make breakfast and picks something from the basket at random. The exact p
the more money someone has a more successful they are
what is the slope of the line with equation y=-5x
Second row second column solve for 6c
Lisa goes to the doctor because she is experiencing the need for urination more frequently than normal and has been burning sensation when she does. Lisa's symp
An ID code consists of 4 different letters and 3 different digits. How many codes are possible if the letters must be kept together
"1. Name the line and plane shown in the diagram. QP and plane SR line P and plane PQS PQ and plane SP PQ and plane PQS 2. What is the name of the ray that is o