theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

what is the difference between "general will" and "individual will"? why does Rousseau claim the general will is always good?
I need help on these questions PLEASE
What prevents a plant cell from bursting when it's full of water?
Name some ways in which whales differ from fishes
number of outer rings in cesium and magnesium??
Why was the road to democracy more difficult for France then for England?
Find two consecutive numbers whose sum is 117
Your shopping cart has a mass of 65 kilograms. In order to accelerate the shopping cart down an aisle at 0.30 m/s2 What force would you need to use or apply
. Which choice is correctly punctuated? My roots can be traced; to Britain and Ireland. Genealogical research in Britain and Ireland is relatively easy; records
Bob bought 24 hockey tickets for $83. Adult tickets cost $5.50 and child tickets cost $2.00. How many of each did he buy . Show your work .