zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Given that HOP is similar to TAG, which of the following statements must be true? Check all that apply. A. sin T = sin H B. cos P + cos G = 2cos P C
A scale drawing of Joshua's living room is shown below: width 4 length 6 If each 2 cm on the scale drawing equals 4 feet, what are the actual dimensions of the
What is the most common molecule in a human body
A cylinder fits inside a square prism as shown. For every cross section, the ratio of the area of the circle to the area of the square is or nr^2 or n/4. Since
Assuming g(x) = x2 + 3, what is the change made to g(x) if the parent function is f(x) = x2?
What is formula in your own words?
According to the scans report, what name is given to the three basic skill sets that employees must have if they are going to be the best employees?
Write -2x 2(-5x 2 +4x 3) in standard form.
car passes a landmark on the highway travelling at a constant rate of 40 km/h two hours later a second car passes the same landmark travelling in the same dire
Scientific question: Why does a dog circle its bed before lying down? Write the steps you would take to explore this question using the scientific method.