aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

AgF + Fe2(CO3)3 = FeF3 + Ag2CO3
A retailer marks his price 10% above cost, another retailer arranges hisprice so that he will have a profit of 20% on his returns. If themanufacture's price for
Which two types of information are found in an element's box in the periodic table? O A. Chemical composition B. Atomic mass C. Atomic structure D. Element name
URGENT!!!!!PLZ HELP THIS IS A TEST!!!!!
Alec's dad is 36 years old. His age is 3 times Alec's age.
A base used in baking cake is
Why do unicellular organisms form colonies?
The author uses the phrase "chief jewel" to do which of the following? A. Demonstrate the wealth these men have B. Contrast the two different characters C. Prov
what is 4 multiplied by 2/3 in fraction form
You are providing care for two young boys suffering from an acute onset of nausea and vomiting. During your assessment you note a strange oily odor on both boys