Hilole Hilole
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Tyler has 2 1/3 cups of yogurt to make smoothies. Each smoothie uses 1/3 cup of yogurt
How many smoothies can Tyler make with the yogurt?

Respuesta :

angelsco0609
angelsco0609 angelsco0609
  • 02-04-2021

Answer:

7 c;

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

6/7 × 1/2 = ? Question 29 options: 37 127 27 314
if the cost of 1 packet biscuit is Rs.17.50,what is the cost of 8 packets of biscuits?​
Sandra's tiles 5/4 square yards in 1/3 hour. find the unit rate
at what age did mr crabtree begin working at a factory
I need help asp I am time there will be another one
When given an unknown bacterial sample the first step is to expand the current bacterial population. Which type of media best suites this need and Why
The table below represents a function. Write a number from the given values below to complete the table of values.
a. Is this an arithmetic sequence? How do you know? b. How much does the investment grow each year? c. How much money did the investment start out as? d. What s
if you can draw fairly well let me know!
Which statement best explains why the Clovis people disappeared? a.They overhunted the big animals that were their food source. b.They were killed in conflicts