rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

The term –18xy and which other term are like terms? A. –18x B. 4yx C. 9y D. –18
In which process does a solid change directly into a vapor? (1) condensation (3) deposition (2) sublimation (4) solidification
What are the advantages of a sole proprietorship?
Why has the power to regulate interstate commerce become such an important power of Congress?
Which formula represents a nonpolar molecule? (1) H2S (3) CH4 (2) HCl (4) NH3
write the closest benchmark for the percent 8%
Explain how the Vietnam War first allowed the expansion of presidential power and later caused power to be limited.
In which sample is the average kinetic energy of the particles greatest? (1) 10. mL of HCl(aq) at 25°C (2) 15 mL of HCl(aq) at 20.°C (3) 10. mL of H2O(l) at 35°
Explain the difference between a conductor and an insulator. Give two examples of each.
why did most of the revolutions of 1848 fail to achieve their goals